Önismereti tréningek

Célunk az ön- és társismeret segítése, fejlesztése, társas viselkedés hatékonyságának növelése. A tréningjeink célja a hiteles önismeret kialakítása, amely a pszichés megnyilvánulások mögött rejlő ismeretlen vagy részben ismeretlen mozgató rugók tudatosítása útján biztosítja a harmonikus kapcsolatot az énnel és a külvilággal. A résztvevők lehetőséget kapnak személyes megnyilvánulásuk empátiás megértéséhez, önmagukról szerzett tapasztalataik bővítéséhez. A tréningek során a résztvevők megismerik és megértik az érzésekre, gondolkodásra, választásokra és döntésekre ható törvényszerűségeket, folyamatokat. Megismerjük a személyes konfliktushelyzeteink kialakulásának okait, az elvárásainkat, feltételezéseinket, és az asszertív kommunikáció jelentőségét.

Kommunikációs tréningek

Kommuniációs tréningjeink fókuszában az sszertív szemlélet van, amely olyan ön- és érdekérvényesítő kommunikációt feltételez, amelyben a másik fél érdekeit, céljait is maximálisan figyelembe vesszük. Az asszertivitás lényegében olyan kommunikációs vagy még inkább kapcsolati modell, amelynek lényege a nyitottság, az őszinteség. Annak készsége, hogy verbálisan és non-verbálisan egyaránt közölni tudjuk saját pozitív és negatív érzelmeinket, gondolatainkat és érzéseinket anélkül, hogy szükségtelen szorongást vagy bűntudatot tapasztalnánk, vagy megsértenénk mások méltóságát. Tréningjeinken fontos fejlesztetndő készség a felelősség vállalása azért, ami az életben velünk történik.

Csoportdinamikai tréningek

Csoportdinamikai tréningjeink témakörei a kapcsolat, a kommunikáció, a konfliktuskezelés és a kooperáció köré szerveződnek, melyek alapja az érzelmi intelligencia fejlesztése. Az érzelmi intelligencia az érzelmekkel való bánás képessége, elárulja, hogy hogyan kezeljük és hogyan észleljük saját magunk és mások érzéseit. Hogyan reagálunk az észlelt, illetve a kevésbé tudatos érzésekre, mennyire fejezzük ki, vagy inkább elhallgatjuk, és elnyomjuk azokat. De arra is utal, hogy mennyire értjük meg mások érzéseit és mit kezdünk vele, hogyan reagálunk, valamint milyen mélységű érzelmi kapcsolatokat alakítunk ki az életünk során. Arról is szól, hogyan kapcsoljuk össze az érzéseinket a gondolatainkkal és cselekedeteinkkel. A magas érzelmi intelligencia mindannyiunkat kiegyensúlyozottá, érzelmileg stabillá és terhelhetővé tesz. A fejlett érzelmi intelligencia kihat a csoportban történő munkavégzés sikerességére és a stressztűrő képességünkre, amely immunrendszerünk erősségét is pozitívan befolyásolja.